System ogrodów wertykalnych Pixel Garden Mały moduł PG09

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 21,00 zł 21.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0

Opis

Wyobraź sobie na ścianie Twojego mieszkania ogród wertykalny pełen wyjątkowych, efektownych wizualnie roślin. W dodatku prosty w montażu, zajmujący niewiele miejsca i łatwy w pielęgnacji. Wprowadzający do Twych wnętrz zieleń na niespotykaną dotąd skalę i zapewniającą imponujący, dekoracyjny charakter, zdrowsze powietrze i lepsze samopoczucie. Zielona ściana wspaniale sprawdzi się nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz - w ogrodzie, na tarasie czy balkonie.

Dzięki systemowi ogrodów wertykalnych Pixel Garden stworzenie zielonej ściany z roślin i kwiatów jest niezwykle proste! To unikalny system doniczek, dzięki którym na małej powierzchni można zasadzić mnóstwo roślin wszędzie tam, gdzie do tej pory nie było to możliwe lub było zbyt mało miejsca na tradycyjne rozwiązania.

Pixel Garden - o systemie

System Pixel Garden oparty jest na elementach (modułach). Każdy moduł przeznaczony do tworzenia ogrodu na ścianie składa się ze skrzyneczki i dwóch wyjmowanych doniczek – takie rozwiązanie sprawia, że kompozycję zieleni można dowolnie zmieniać, łatwe jest serwisowanie ściany oraz wymiana roślin.

Skrzynka w przedniej części posiada tuleję przygotowaną do umieszczenia rośliny, w części tylnej – trzpień, którego poziom sięga donicy. Na boku oraz u spodu skrzyni znajdują się elementy ułatwiające montaż całej ściany z kwiatów. Poszczególne skrzynie łączy się ze sobą tak, aby powstały kolumny, które są do siebie idealnie dopasowane, zapewniając tym samym stabilność całej konstrukcji. Skomponowany w ten sposób ogród wertykalny może posiadać dowolną wysokość oraz wielkość.

Kluczowym elementem ściany zielonej jest charakterystyczny układ doniczek pod odpowiednim kątem nachyleni. Spełnia on dwojakie zadanie: po pierwsze – zapewnia roślinom tworzącym kompozycję właściwe nawodnienie, po drugie – nadaje całości niezwykłych walorów wizualnych i sprawia, że ściana z roślin nabiera imponującego, dekoracyjnego charakteru. Całość robi niesamowite wrażenie na osobach oglądających ścianę zieleni zarówno z bliska jak i z daleka, pod każdym kątem. Efekt końcowy jest naprawdę atrakcyjny – konstrukcja Pixel Garden tworzy wrażenie zwartej, pięknej ściany kwiatowej, zaś elementy techniczne są praktycznie niedostrzegalne.

Pixel Garden jest systemem, który nie wymaga wykonywania kosztownych, kłopotliwych przeróbek istniejących ścian, gdyż stanowi atrakcyjną dekorację pionowych powierzchni takimi jakie one są. Systemy te można swobodnie rozbudowywać i łączyć, a przez to – w oryginalny sposób zagospodarowywać przestrzeń o praktycznie nieograniczonych rozmiarach, uzyskując jedyne w swoim rodzaju zielone ściany z roślin. Dzięki swojej funkcjonalności i innowacyjnym rozwiązaniom, produkty z serii Pixel Garden wyznaczają zupełnie nowe standardy projektowania zieleni i pozwalają zagospodarować roślinnością przestrzeń wszędzie tam, gdzie dotąd było to bardzo utrudnione lub niemożliwe.

Pixel Garden - zastosowanie

Moduły Pixel Garden to system przygotowany do tworzenia ozdobnych kwiatowych ścian roślinnych. Tego rodzaju zielone kompozycje doskonale nadają się zarówno do dekoracji i urządzania przestrzeni otwartych (ogrodów,  prywatnych i publicznych, parków, placów zabaw, parkingów firmowych), jak i wnętrz (domów, obiektów firmowych, instytucji, galerii handlowych, lokali użytkowych). Warto pamiętać, że ogrody wertykalne można dzięki kwitnieniu roślin skomponować nie tylko w kolorze zielonym, lecz także w wielu innych barwach.

Doniczki z odpowiednio dobranymi roślinami mogą zostać wykorzystane do skonstruowania ładnych i praktycznych ścian z kwiatów. Ciekawie zaaranżowana zielona ściana z roślin w ogrodzie, na tarasie czy w pomieszczeniu może spełniać funkcje działowe, osłonowe oraz dekoracyjne. Tego typu konstrukcje świetnie również sprawdzają się do budowy płotów, ogrodzeń, altanek, a także przegród ogrodowych. Nie mniej efektownie prezentują się we wnętrzach jako niebanalne, żywe dekoracje ścian i pomieszczeń.

Inteligentne, komfortowe nawadnianie

Kaskadowa konstrukcja ściany roślinnej Pixel Garden nie tylko odpowiada za niezwykły efekt wizualny, ale również jest to przemyślane i ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na wygodne podlewanie całej instalacji przy pomocy konewki z wodą lub tylko jednego przyłącza, np. węża ogrodowego, który musi być poprowadzony poziomo i obejmować wszystkie elementy najwyższego poziomu ściany kwiatowej.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, woda dostarczana do najwyższego „piętra” doniczek, przez specjalne otwory przelewowe, w optymalnej ilości dostaje się do wszystkich pozostałych poziomów instalacji. W ten sposób każda roślina znajdująca się na ścianie z kwiatów – czyli każdy pojedynczy piksel – jest w wygodny i funkcjonalny sposób odpowiednio nawodniony.

Sekretem optymalnego nawodnienia ściany z roślin, które nie jest ani przesadne, ani niedostateczne, jest fakt, iż woda dociera się do danego „piętra” tylko do poziomu określonego wysokością trzpienia. Nadmiar wody przedostaje się do niższych kondygnacji konstrukcji, odpowiednio odżywiając rośliny. Dzięki takiemu rozwiązaniu cała ściana kwiatowa jest we właściwy sposób nawodniona.

Prosty montaż

System Pixel Garden nie wymaga specjalistycznego montażu ani specjalnych umiejętności czy też wysiłku. System może być instalowany zarówno na otwartej przestrzeni, jak i wewnątrz budynków. Moduł ściany z roślinami Pixel Garden mocuje się do pionowego, najlepiej drewnianego podłoża (przymocowanego do ściany), przy użyciu wkrętarki, przy czym do każdego elementu należy użyć jednego wkrętu. Na boku oraz u spodu skrzyni znajdują się elementy ułatwiające połączenie ze sobą poszczególnych modułów tak, aby powstały kolumny, które są do siebie idealnie dopasowane, zapewniając tym samym stabilność całej konstrukcji.

Dane techniczne modułu PG09:

materiał: tworzywo sztuczne
kolor: jasnoszary lub czarny (do wyboru)
waga: 0,26 kg
wymiary: 199x123x60mm
średnica doniczki: 90 mm
ilość doniczek: 2 szt.
ilość modułów na 1m2: 40 szt.

Rozmiar modułu sugerowany na małe powierzchnie.

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Deska elewacyjna elastyczna Teak - zestaw
Deska elewacyjna elastyczna Teak - zestaw
105,00 zł 95,00 zł
m2
Deska elewacyjna elastyczna Dąb - zestaw
Deska elewacyjna elastyczna Dąb - zestaw
105,00 zł 95,00 zł
m2
Deska elewacyjna elastyczna Winchester - zestaw
Deska elewacyjna elastyczna Winchester - zestaw
105,00 zł 95,00 zł
m2
Deska elewacyjna elastyczna Wenge - zestaw
Deska elewacyjna elastyczna Wenge - zestaw
105,00 zł 95,00 zł
m2
Płyta ścienna betonowa Natural 120x60 cm
Płyta ścienna betonowa Natural 120x60 cm
130,00 zł 115,00 zł
szt.
Deska elewacyjna elastyczna Złoty Dąb - zestaw
Deska elewacyjna elastyczna Złoty Dąb - zestaw
105,00 zł 95,00 zł
m2
Deska elewacyjna elastyczna Orzech - zestaw
Deska elewacyjna elastyczna Orzech - zestaw
105,00 zł 95,00 zł
m2
Deska elewacyjna elastyczna Kasztan - zestaw
Deska elewacyjna elastyczna Kasztan - zestaw
105,00 zł 95,00 zł
m2
Panel ścienny, gipsowy 3D Loft Design - DEKOR 25
Panel ścienny, gipsowy 3D Loft Design - DEKOR 25
119,32 zł 52,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony